Żeby leczyć na najwyższym poziomie, trzeba patrzeć na problem holistycznie, więc należy dbać zarówno o umiejętności personelu, jak i inne aspekty, takie jak np. jakość i stan stosowanych przyrządów. Równie ważna jest dezynfekcja pomieszczeń, w których odbywają się zabiegi – poziom czystości powietrza odgrywa istotną rolę w zapewnieniu zdrowia pacjentów, a jak pokazują badania przeprowadzone w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Banja Luce, pomieszczenia szpitalne bez odpowiedniej wentylacji cechują się większą ilością grzybów i bakterii w powietrzu. Natomiast nawet przy dobrej wentylacji i odpowiedniej liczbie wymian powietrza na godzinę, dzięki medycznym oczyszczaczom powietrza, korzystającym z bezfiltrowej technologii plazmowej, udaje się uzyskać redukcję na poziomie kilkudziesięciu procent w dłuższej perspektywie czasowej.

W szpitalu ważna jest nie tylko dezynfekcja sprzętu medycznego – mogą na nim osiadać różne patogeny, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia – ale również sam proces dezynfekcji powierzchni. Należy zadbać, żeby nie niszczył np. szpitalnych łóżek czy innych mebli na salach chorych oraz był bezpieczny dla sprzętu medycznego. Współcześnie stosuje się wiele rozwiązań, ale jednym z najpopularniejszych pozostaje przegrzana para wodna, którą wykorzystuje m.in. urządzenie Medicleantec.

Urządzenie parowe Medicleantec jest bardzo skuteczne w eliminacji wirusów, bakterii i grzybów. Do tego celu wykorzystuje ona przegrzaną parę, która w zbiorniku może osiągnąć temperaturę nawet 180°C, zaś przy wylocie 140°C. Dzięki wysokiemu ciśnieniu w zbiorniku (nawet 9 barów) strumień pary może dotrzeć do najgłębszych zakamarków i wyczyścić nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Parowarka sprawdzi się w szpitalach i przychodniach. Stanowi element wyposażenia bazy pogotowia ratunkowego, żeby szybko i efektywnie dezynfekować jego wnętrze po akcji ratunkowej.

parowarka